Skladba Stien - dom-nakľúč
14995
page-template-default,page,page-id-14995,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive

Prierez steny

Dom s drevenou rámovou konštrukciou patrí vo svete medzi najobľúbenejší spôsob výstavby domu. Napríklad len v škandinávskych krajinách sa takto postaví až 98% domov. Veľká obľúbenosť je aj v Nemecku, Japonsku, USA či Kanade. Prečo?

Vďaka dômyselnej skladbe stien a integrovanej vzduchotechnike je interiér v drevostavbách príjemný s ideálnou vlhkosťou na bývanie. To zabraňuje vzniku plesní a iných alergénov vyskytujúcich sa v mnohých domoch s nedoriešeným vetraním.

Stavba má fantastické tepelnoizolačné vlastnosti. Vykurovacia sezóna tak začína pomerne neskôr a náklady na kúrenie sú neporovnateľne nižšie.

Prierez vonkajšej steny

Prierez vnútornej priečky

Tuhosť a zároveň nízka hmotnosť konštrukcie dodávajú obrovskú statickú výhodu pri nestabilnom podloží a prípadných posuvoch pôdy. Tento fakt je na Slovensku známy z posledných rokov, keď len malý pohyb pôdy spôsobil prasknutie murovaných domov natoľko, že sa museli zbúrať.

Náš spôsob výstavby je odolný aj proti tornádu. Všetko záleží od nadimenzovania konštrukcie a použitých materiálov. Práve slabé a lacné drevostavby, najmä z Ameriky, robia týmto domom zlú povesť. Nami ponúkané stavby majú neporovnateľne silnejšiu konštrukciu zodpovedajúcu európským normám.

Na rozdiel od nových typov tehál vyrábaných posledné roky, ktorých životnosť vieme len predpovedať, sú drevené stavby overenou, neustále sa vylepšujúcou technológiou.

stena1_domnakluc
stena2_domnakluc
stena3_domnakluc