Vetranie s rekuperáciou - dom-nakľúč
14999
page-template-default,page,page-id-14999,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive

Rekuperácia vzduchu

Dom dýcha

Zníženie nákladov

Dom bez plesní

Nevydýchaný vzduch

Čistý vzduch

Zdravé prostredie

Rekuperácia, čiže spätné získavanie tepla je dej, pri ktorom sa vzduch privádzaný z vonkajšieho prostredia do objektu ohrieva teplým odvádzaným vzduchom z miestností. Teplý vzduch nie je bez úžitku odvedený von, ale vo výmenníku, ktorý je srdcom rekuperačnej jednotky, odovzdáva väčšinu svojho tepla (až 95%) privádzanému vzduchu.

Účinnosť opätovného získavania tepla je vlastne využitie odpadového tepla pre zohriatie chladného čerstvého vzduchu. Zabezpečuje to vetracie zariadenie s rekuperačným výmenníkom, ktoré umožní návrat tepla s vysokou účinnosťou bez akejkoľvek kontaminácie čerstvého vzduchu. Vzhľadom na nepretržité vetranie upraveným vzduchom sa zlepšuje tepelný a vlhkostný stav vnútorného prostredia bytu bez toho, aby sa museli otvárať okná.

Vďaka rekuperácií sa bez bez strát energie ľahko z domu odstráni znečistený vzduch a nepríjemné pachy z kuchyne, kúpeľne a WC a zaistí sa stály prísun čistého filtrovaného vzduchu bez zápachov, peľu, prachu alebo hmyzu. Rekuperácia zabezpečuje nepretržité vetranie aj v dobe, keď je dom úplne uzatvorený (dovolenka, rekreačné objekty).

 

rozvody_domnakluc
rekuperacia_domnakluc
20140603_143714-e1404463780276